katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja
Indeks alfabetyczny: A C D E F G I J K L M O P R S T V W
COLT INTERNATIONAL Sp. z o.o.

COLT INTERNATIONAL Sp. z o.o.

ul. Przasnyska 6a
01-756 Warszawa
woj. mazowieckie

tel. (22) 350 50 16
tel. kom. (600) 217 115
fax (22) 350 50 17

e-mail: info@pl.coltgroup.com
www.coltinfo.pl

Produkty i systemy firmy Colt International Sp. z o.o. pozwalają tworzyć
przyjazne i bezpieczne warunki pracy i życia w budynkach. Nasze systemy wentylacji naturalnej, mechanicznej i oddymiającej znajdują zastosowanie we wszystkich typach budynków. Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy służą pomocą na każdym etapie realizacji projektu, począwszy od projektowania, przez montaż aż po konserwację systemu spełniającego wymogi prawa budowlanego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta.

Działalność

 • produkcja
 • wykonawstwo
 • serwis
 • projektowanie
 • doradztwo

Branże

 • Centrale klimatyzacyjne rooftop
 • Centrale klimatyzacyjne sekcyjne
 • Czerpnie i wyrzutnie
 • Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające)
 • Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradĄwiękowe, komory zraszania)
 • Wentylatory dachowe
 • Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne
 • Wentylatory strumieniowe (oddymiające)

Brak

Wentylacja naturalna:

Produkty firmy Colt przeznaczone do wentylacji naturalnej zapewniają skuteczne, przyjazne dla środowiska, bezpieczne dla użytkowników, a przede wszystkim tanie przewietrzanie budynków. Wiele z tych urządzeń spełnia podwójną, a nawet potrójną funkcję: wentylacji, oddymiania i doświetlania światłem naturalnym. Pozwala to znacznie obniżyć koszty inwestycyjne (instalacja jednego systemu zamiast dwóch, czy nawet trzech) oraz eksploatacyjne (niskie zużycie energii elektrycznej do wentylacji oraz obniżenie zapotrzebowania na energię potrzebną do oświetlenia wnętrz). Szeroki zakres wymiarów oraz parametrów pozwala na optymalne dostosowanie urządzeń i systemów do indywidualnych potrzeb każdego budynku.

1. AeroxAerox to pierwszy w Polsce dachowy wywietrzak liniowy przeznaczony do codziennej wentylacji naturalnej oraz oddymiania w czasie pożaru, certyfikowany zgodnie z normą PN-EN 12101-2 i oznaczony znakiem CE. Umożliwia wentylację w każdych warunkach pogodowych. Znajduje zastosowanie głównie w przemyśle ciężkim i energetycznym, czyli wszędzie tam, gdzie występuje wysoka emisja ciepła i hałasu.

2. LabyrinthWywietrzak liniowy Labyrinth służy do ciągłej wentylacji grawitacyjnej budynków. Pozwala skutecznie usuwać nadmiar ciepła z hal produkcyjnych czy elektrowni, jednocześnie skutecznie tłumiąc hałas. Może być montowany na dachu lub elewacji budynku.

3. WCOKlapa żaluzjowa WCO zapewnia wentylację naturalną w każdych warunkach pogodowych, a także przy silnym wietrze. Przeznaczona jest do montażu na dachu pod kątem od 0 do 45o wzdłuż osi podłużnej klapy. Polecana jest szczególnie do wentylacji obiektów kubaturowych, głównie przemysłowych, w których występują nadwyżki ciepła. Dodatkową zaletą tej klapy jest możliwość doświetlania wnętrz światłem naturalnym poprzez zastosowanie poliwęglanowych lub szklanych żaluzji.

4. AirliteKlapa żaluzjowa Airlite cechuje się bardzo wysoką izolacyjnością, a także bardzo dobrymi parametrami akustycznymi i aerodynamicznymi. Przeznaczona jest do bytowej wentylacji naturalnej oraz oddymiania w czasie pożaru. Jest certyfikowana na zgodność z normą PN-EN 12101-2 oraz oznaczona znakiem CE. Przeznaczona jest do montażu na dachu lub elewacji, pod kątem od 0 do 90o większości budynków komercyjnych i przemysłowych. Dzięki zastosowaniu przepuszczających światło żaluzji, umożliwia doświetlanie wnętrz.

5. ApolloDwuskrzydłowa klapa Apollo umożliwia codzienną wentylację naturalną oraz wentylację oddymiającą w czasie pożaru. Jest certyfikowana zgodnie z normą PN-EN 12101-2 i oznaczona znakiem CE. Montaż klapy na dachu zapewnia dużą powierzchnię wywiewu zaś wypełnienie skrzydeł klapy poliwęglanem umożliwia dostęp światła słonecznego do wnętrza budynku. Polecana jest do większości budynków przemysłowych i magazynowych.

6. Apollo ATIApollo ATI to klapa dwuskrzydłowa przeznaczona do codziennej wentylacji naturalnej i oddymiania. Klapy boczne umożliwiają wentylację także w czasie opadów, a wypełnienie skrzydeł klapy poliwęglanem zapewnia doświetlanie budynku światłem słonecznym. Montowana jest przeważnie na dachach budynków przemysłowych i magazynowych. Jest certyfikowana zgodnie z normą PN-EN 12101-2 i oznaczona znakiem CE.

7. Apollo MonoJednoskrzydłowa klapa Apollo Mono jest certyfikowana zgodnie z normą PN-EN 12101-2 i służy do oddymiania, codziennej wentylacji oraz umożliwia doświetlanie światłem dziennym. Może być stosowana w budynkach przemysłowych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Zapewnia intensywny wyciąg w czasie pożaru.

8. EuroCOEuroCO to klapa żaluzjowa zapewniająca wentylację naturalną, oddymianie oraz doświetlanie światłem naturalnym. Przeznaczona jest głównie dla jednokondygnacyjnych obiektów przemysłowych i komercyjnych, takich jak hale produkcyjne, magazyny, centr handlowe, atria itp. Montuje się je na dachach bądź w elewacji budynku, pod kątem od 0 do 90o. Jest certyfikowana zgodnie z normą PN-EN 12101-2 i oznaczona znakiem CE.

9. FCOKlapa żaluzjowa FCO przeznaczona jest do wentylacji naturalnej oraz napowietrzania w systemach oddymiania. Zapewnia wentylację w większości budynków przemysłowych i komercyjnych. Przeznaczona jest do montażu w elewacji budynku: w jego dolnej części jako czerpnie, a w górnej jako wyrzutnie powietrza. Dodatkowo klapy FCO umożliwiają dostęp światła dziennego, tłumienie hałasu oraz wentylację w czasie opadów.

10. ColtliteColtlite to okna żaluzjowe przeznaczone do wentylacji naturalnej i oddymiającej. Przeznaczone są do montażu w fasadach budynków, głównie komercyjnych i użyteczności publicznej. Estetyczny wygląd, szeroki wybór typów, bardzo dobre parametry akustyczne, aerodynamiczne i termiczne sprawiają, że okna Coltlite świetnie sprawdzają się w szkołach, szpitalach, centrach handlowych, apartamentach, itp. Są certyfikowane zgodnie z normami PN-EN 12101-2 i PN-EN 14351-1 i oznaczone znakiem CE.

11. FirelightOkna połaciowe Firelight służą do wentylacji naturalnej oraz oddymiającej. Testowane i certyfikowane zgodnie z normami PN-EN 12101-2 i PN-EN 14351-1 cechują się bardzo dobrymi parametrami aerodynamicznymi, akustycznymi i termicznymi. Znajdują zastosowanie w większości obiektów przemysłowych i komercyjnych, szczególnie tam, gdzie na dachach mamy systemy szkleń.

12. KameleonCertyfikowane zgodnie z normami PN-EN 12101-2 i PN-EN 14351-1 uchylne okna Kameleon zapewniają wentylację bytową oraz oddymiającą. Bardzo dobre parametry aerodynamiczne, akustyczne i termiczne sprawiają, że świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju budynkach komercyjnych, mieszkalnych i użyteczności publicznej. Przeznaczone są wyłącznie do montażu w pionie. Zainstalowane w dolnej części budynku służą jako czerpnie, zaś zamontowane na wyższym poziomie służą do wywiewu powietrza.

Wentylacja mechaniczna:

Wysokosprawne wentylatory różnego typu firmy Colt sprawdzają się zarówno w codziennej wentylacji bytowej oraz w trakcie pożaru, gdyż pozwalają sprawnie usuwać dym i gazy pożarowe, tworząc strefy niezadymione, co ułatwia prowadzenie akcji gaśniczej i ratunkowej jednostkom straży pożarnej.

13. LiberatorOsiowy wentylator Liberator umożliwia zarówno codzienną wentylację bytową, jak i wentylację oddymiającą. Jest certyfikowany zgodnie z normą PN-EN 12101-3 i jest oznaczony znakiem CE. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w wielokondygnacyjnych obiektach przemysłowych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Dostępne dwa podstawowe typy urządzenia pozwalają na montaż na dachu lub elewacji budynku.

14. JetstreamWysokowydajny wentylator strumieniowy Jetstream umożliwia odprowadzanie spalin oraz dymu i gazów pożarowych w kierunku oddymiających wentylatorów wyciągowych. Przeznaczony jest do codziennej wentylacji oraz oddymiania pożarowego parkingów i garaży zamkniętych oraz tunel. Jest wentylatorem bezkanałowym, dzięki czemu pozwala na obniżenie kosztów inwestycyjnych oraz pozwala zaoszczędzić miejsce na inne instalacje w strefie podsufitowej. Testowany i certyfikowane zgodnie z normą PN-EN 12101-3.

15. CycloneCyclone jest wysokowydajnym wentylatorem indukcyjnym przeznaczonym do wentylacji bytowej oraz oddymiającej garaży podziemnych, parkingów zamkniętych oraz tuneli. Ich działanie polega na zasysaniu i transportowaniu z dużą prędkością spalin oraz dymu w kierunku wentylatorów wyciągowych. Niski profil urządzenia zapewnia więcej miejsca pod stropem, a bezkanałowa instalacja pozwala obniżyć koszty. Jest certyfikowany zgodnie z normą PN-EN 12101-3 i oznaczony znakiem CE.

Wentylacja z chłodzeniem adiabatycznym (ewaporacyjnym):

Wentylacja z chłodzeniem adiabatycznym to wydajny, niezwodny, bezpieczny dla środowiska i użytkowników (czynnikiem chłodzącym jest zwykła woda kranowa) oraz tani system wentylacji. Przeznaczony przede wszystkim dla zakładów przemysłowych, w których w procesach technologicznych wytwarzane są znaczne zyski ciepła, ale gdzie temperatura i wilgotność powietrza nie muszą być utrzymywane na stałym poziomie. Urządzenia z serii CoolStream mogą być instalowane w nowoprojektowanych systemach wentylacji lub mogą być wykorzystane do usprawnienia i polepszenia istniejących już systemów.

16. CoolStream SCoolStream S to zewnętrzna jednostka z funkcją chłodzenia adiabatycznego. Dostarcza w 100% świeże, filtrowane, zewnętrzne powietrze przez cały rok. W razie potrzeby, w okresie letnim, powietrze jest schładzane w procesie chłodzenia ewaporacyjnego. Wysokowydajne i energooszczędne wentylatory EC pozwalają znacznie zredukować koszty energii elektrycznej. Jednostki te montowane są na dachu, na elewacji oraz obok budynku na poziomie gruntu na specjalnej podkonstrukcji. Jednostka spełnia wymagania normy VDI 6022.

17. CoolStream TZewnętrzna jednostka CoolStream T przeznaczona jest do montażu na dachu budynku. Zapewnia wentylację, chłodzenie oraz odzysk ciepłego powietrza. Latem dostarcza w 100% świeże, filtrowane, zewnętrzne powietrze, które w cieplejsze dni jest dodatkowo schładzane w procesie chłodzenia adiabatycznego. Jesienią i wiosną, kiedy temperatury powietrza się obniżają, pozwala na odzysk gromadzącego się w przestrzeni podsufitowej ciepłego powietrza, które jest mieszane w odpowiednich proporcjach z powietrzem zewnętrznym w znajdującej się w dolnej części urządzenia komorze mieszania. Pozwala to dostarczać wysokiej jakości powietrze i tworzyć komfortowe warunki do pracy ludzi i urządzeń. Urządzenie spełnia wymagania normy VDI 6022.

18. CoolStream AJednostka CoolStream A cechuje się modułową budową i zapewnia wentylację, chłodzenie i odzysk ciepła. Moduł chłodzenia adiabatycznego montowany jest na zewnątrz, natomiast moduł komory mieszania oraz wentylatora montowany jest wewnątrz budynku. Dzięki temu nie wymaga on tak dużej izolacyjności i pozwala to obniżyć koszty instalacji. Urządzenie dostarcza wysokiej jakości przefiltrowane, świeże powietrze zewnętrzne, które w czasie upałów jest dodatkowo chłodzone w procesie chłodzenia ewaporacyjnego. W okresie wiosennym i jesiennym, gdy temperatura powietrza spada i wzrasta zapotrzebowanie na ogrzewanie, CoolStream A pozwala na odzysk ciepła gromadzącego się pod dachem. Po wymieszaniu go w odpowiedniej proporcji ze świeżym powietrzem zewnętrznym, kanałami wentylacyjnymi sprowadza je w strefy przebywania ludzi i maszyn, tworząc komfortowe warunki do pracy. Spełnia wymagania normy VDI 6022.

19. CoolStream RCałoroczna jednostka dachowa CoolStream R zapewnia wentylację, chłodzenie, odzysk ciepła i ogrzewanie przez cały rok. Dostarczana jest w postaci w pełni zmontowanej, co ułatwia montaż i uruchomienie urządzenia. CoolStream R przeznaczony jest do instalacji na dachu. Lekka, aluminiowa konstrukcja nie obciąża znacząco konstrukcji budynku. Możliwość wyboru spośród szerokiej gamy filtrów, wentylatorów oraz nagrzewnic pozwala optymalnie dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb. Jednostka spełnia wymagania normy VDI 6022.

20. CoolStream NCoolStream N to system wentylacji z funkcją chłodzenia ewaporacyjnego przeznaczony do montażu w elewacji budynku. Zapewnia tanie i wydajne chłodzenie dużych obiektów przemysłowych. Modułowa budowa pozwala na dowolne rozbudowywanie systemu. Wzbogacenie urządzenia o wentylatory EC pozwala znacznie zwiększyć jego wydajność. Od zewnętrznej strony urządzenie osłaniane jest przez żaluzje uniwersalne. Urządzenie posiada certyfikat zgodności z normą VDI 6022.

Kontrola rozprzestrzeniania się dymu i ciepła:

Sprawnie działający system wentylacji oddymiającej wymaga często zastosowania kurtyn dymowych. Umożliwiają one wydzielenie stref wolnych od dymu i gazów pożarowych ułatwiając ewakuację oraz prowadzenie akcji gaśniczej. Tekstylne kurtyny dymowe firmy Colt sprawdzają się we wszelkiego rodzaju budynkach. Ich budowa pozwala na tworzenie dowolnie długich i skomplikowanych od względem przebiegu, systemów.

21. SmokeMaster SM STStała kurtyna dymowa SmokeMaster SM ST stanowi barierę dla dymu i gazów pożarowych w przestrzeni podsufitowej. Przeznaczona jest do montażu w halach przemysłowych i handlowych, magazynach, garażach itp. Materiał, z którego jest zrobiona, umożliwia wykonanie przejść dla innych instalacji. Mogą być na niej umieszczone napisy, reklamy itp. Kurtyna jest certyfikowana zgodnie z normą PN-EN 12101-1.

22. SmokeMaster SM5Automatyczna kurtyna dymowa SmokeMaster SM5 stosowana jest wszędzie tam, gdzie ze względu na warunki architektoniczne lub ze względów estetycznych instalacje tego typu powinny być niewidoczne. Estetyczna listwa dolna pozwala dobrze zamaskować urządzenie, które w czasie pożaru automatycznie rozwija się na zadaną długość.

Katalog firm branży szklarskiej i okiennej
Realizacja: WebOptimum.pl